Aktualności‎ > ‎

Święta Bożego Narodzenia

opublikowane: 19 gru 2014, 10:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Jasełka

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dzieci z klasy 2a i 2b zaprezentowały koleżankom i kolegom z zerówek i klas I-III szkoły podstawowej jasełka tworząc magiczną atmosferę świąt. Do występu dzieci przygotowały wychowawczynie: pani Krystyna Abram i pani Halina Fyda. 

Jasełka to widowiska o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane są w polską tradycję. Jasełka to też jeden ze zwyczajów świętowania Bożego Narodzenia. Jasełka szczególnie podobają się dzieciom, które lubią patrzeć na kolorowe postaci i scenografię.

Jasełkom towarzyszy często śpiewanie kolęd. Tak też było w naszej szkole. Podczas jasełek dzieci prezentowały nie tylko swoje umiejętności aktorskie, ale także wokalne i instrumentalne. Nie zabrakło nawet krakowiaka, popularnego tańca ludowego z naszego regionu, którego dzieci zatańczyły wzorcowo. Bożej Dziecinie dzieci przyniosły mnóstwo różnorakich darów. Podarunki w postaci słodkich, lukrowanych pierników otrzymali też nauczyciele zgromadzeni na sali gimnastycznej.

Na zakończenie głos zabrał dyrektor szkoły pan Adam Urbanek, który złożył życzenia wszystkim zebranym i apelował do dzieci 
o zachowanie zasad bezpieczeństwa w czasie przerwy świątecznej. 

Dzieci zaprezentują jasełka jeszcze raz podczas XV Gminnego Przeglądu Zespołów Jasełkowych 25 stycznia 2015 (niedziela).

Jasełka