Aktualności‎ > ‎

„Światowy Dzień Rzucania Palenia”

opublikowane: 23 lis 2019, 15:29 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Kampania antynikotynowa

21 listopada 2019 r. obchodziliśmy „Światowy Dzień Rzucania Palenia”. Jest to święto ruchome, przypadające na trzeci czwartek miesiąca listopada. Jego celem jest realizacja planu Europy wolnej od dymu tytoniowego poprzez organizowanie kampanii zdrowotnych promujących zdrowie.

W ramach „Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce” przeprowadziliśmy w naszej szkole szereg akcji edukacyjnych o tematyce antytytoniowej oraz zachęcaliśmy do zdrowego stylu życia. Były to prelekcje pedagoga szkolnego, pogadanki na lekcjach biologii, przyrody oraz lekcjach wychowawczych na temat uzależnień. Przeprowadziliśmy też konkurs plastyczny, w ramach którego uczniowie mieli za zadanie wykonać indywidualnie lub grupowo plakat na temat szkodliwości palenia.

Do konkursu zgłoszono 60 prac uczniów z klas 4-8. Wszystkie prace umieszczono na wystawie na korytarzu szkolnym (I piętro). Wystawa cieszyła się dużym zainteresowaniem. Uczniowie z dużym zaciekawieniem oglądali poszczególne plakaty i czytali zamieszczone na nich hasła i informacje.

Komisja w składzie: Aleksandra Sokołowska – nauczyciel plastyki, Magdalena Sowa - pedagog szkolny, Magdalena Bogusz – nauczyciel przyrody oceniła prace i wyłoniła następujących zwycięzców:

w kategorii: prace indywidualne

1 miejsce – Dominika Woźniak kl. 6b

2 miejsce – Magdalena Mucha kl. 6b

3 miejsce – Wiktoria Niepsuj kl. 7a

w kategorii: prace grupowe

1 miejsce – Emilia Wołkowicz, Anna Lach kl. 7b

2 miejsce ex aequo 

– Wiktoria Szlag, Julia Kruczek kl. 6a

– Jan Kruczek, Kacper Forczek, Maja Brońska, Wiktoria Kuk, Marlena Połeć kl. 4b

3 miejsce – Paulina Kozioł, Iwona Mucha, Gabriela Bogusz kl. 4b

wyróżnienia:

Aneta Smoszna kl. 6c

Amelia Pacuła kl. 6b

Patrycja Szczepanek kl. 4b

Zarówno zwycięzcy jak i wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrody wręczali: Pan Adam Urbanek - dyrektor Szkoły Podstawowej w Bobowej oraz Pani Urszula Więcek - pracownik Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach.

 

Światowy Dzień Rzucania Palenia

Zdjęcia: Anna Kędzierska