Aktualności‎ > ‎

Stolicą Polski jest Bobowa

opublikowane: 15 lis 2017, 14:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

 


Sukces grupy teatralnej 

„Dzisiaj stolicą Polski jest Bobowa, nie Warszawa” - tymi słowami określiła występ naszej szkolnej grupy teatralnej Pani Małgorzata Nawrocka – pisarka, poetka, która przyjechała do Bobowej z Warszawy na zaproszenie dyrektora Szkoły Podstawowej w Bobowej i w niedzielę (12 listopada) oglądała w „Koronce” spektakl pt. „Miejcie Nadzieję” w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Uczniowie zagrali ten spektakl po raz trzeci. Dwukrotnie wystąpili w szkole: dla młodszych i starszych uczniów. Po raz trzeci wystąpili w „Koronce” dla rodziców oraz sympatyków szkoły i sztuki.

„…Jestem bardzo wzruszona i zadziwiona tym, co zobaczyłam dziś tutaj na scenie. Serdecznie gratuluję uczniom bardzo dojrzałego występu, siostrze Rozarii i nauczycielom, bez których inicjatywy i pracy to przedstawienie by się nie odbyło. …Jeśli Wy tutaj w Bobowej w taki właśnie sposób, w duchu patriotyzmu i historii wychowujecie dzieci i młodzież, to na pewno zaowocuje to w przyszłości.  Cieszę się, że mogłam w tak cudowny sposób przeżywać Święto Niepodległości. Dziękuję.” – kontynuowała swoją wypowiedź Pani Małgorzata, nasz gość specjalny.

Te ciepłe słowa niech będą nagrodą dla ponad 40 uczniów – aktorów i nauczycieli, którzy z nimi rzetelnie pracowali nad spektaklem.

Na koniec obecny na sali dyrektor szkoły, Pan Adam Urbanek oficjalnie podziękował występującym uczniom, siostrze Rozarii i nauczycielom za przygotowanie patriotycznego spotkania, a Pani Małgorzacie za obecność na przedstawieniu i pochlebną ocenę naszych aktorów.

 

11 listopada w Koronce.pptx