Aktualności‎ > ‎

Sprzątanie świata

opublikowane: 26 kwi 2013, 14:51 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 26 kwi 2013, 14:51 ]

Bobowa wreszcie czysta

W dniu 26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji "Sprzątania świata" polegającej na sprzątaniu swojej miejscowości, a tym samym podniesieniu świadomości ekologicznej. 

Każdego roku w okresie wiosennym (wcześniej dwukrotnie również w okresie jesiennym) uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców wychodzą na ulice miasta i sprzątają przydrożne rowy i pobocza. A mają co robić, bo śmieci w nich niestety nie brakuje. Corocznie zbiera się dziesiątki worków śmieci. Worki zabezpiecza Urząd Miejski w Bobowej, a nad bezpieczeństwem sprzątających czuwa Policja.

"Sprzątanie świata" ("Clean up the World") to akcja ekologiczna o globalnym zasięgu, gdyż prowadzona jest na całym świecie. Akcja wywodzi się z Australii, gdzie po raz pierwszy w 1989 roku zebrało się 40 tysięcy mieszkańców Sydney w celu sprzątania terenów portu.

Pamiętajmy, że my również możemy uczestniczyć w tej globalnej akcji sprzątając lokalnie. Zacznijmy od drzwi swojego domu!

Sprzątanie świata