Aktualności‎ > ‎

Spotkanie z policjantem i strażakiem

opublikowane: 12 gru 2017, 12:26 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
 
Prelekcje o cyberprzemocy 
i zatruciu czadem

W dniu 11.12.2017 uczniowie klas VII oraz II i III gimnazjum (153 osoby) wzięli udział w prelekcji na temat zjawiska cyberprzemocy oraz zagrożeń związanych z korzystaniem z Internetu. Spotkanie z uczniami prowadziła sierż. sztab. Ewa Bożek z Komisariatu Policji w Bobowej, która opiekuje się naszą szkołą.

Uczestniczący w prelekcji poznali zagrożenia związane z nieodpowiedzialnym korzystaniem z Internetu, a także formy i przejawy cyberprzemocy występujące coraz częściej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, jak korzystać z urządzeń cyfrowych w bezpieczny i odpowiedzialny sposób oraz zostali poinformowani o procedurach stosowanych zarówno wobec sprawców jak i ofiar cyberprzemocy.

Dodatkowo uczniowie z klas III gimnazjum zostali zapoznani z ważnymi zasadami związanymi z postawami oraz zachowaniem kibiców podczas meczów i zawodów sportowych. Pani Ewa Bożek omówiła konsekwencje prawne wynikające z niestosowania się do przepisów prawa  podczas imprez sportowych.

Dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek podkreślił konieczność racjonalnego wykorzystywania urządzeń cyfrowych, znaczenie mediów i technologii w życiu człowieka oraz potrzebę ciągłego uświadamiania uczniom zagrożeń i niebezpieczeństw związanych z funkcjonowaniem  dzieci i młodzieży w świecie mediów. 

Tego samego dnia 380 uczniów szkoły podstawowej wzięło udział w prelekcji na temat zagrożeń związanych z tlenkiem węgla, którą poprowadził starszy aspirant Robert Szychta z Państwowej Straży Pożarnej w Gorlicach. Uczniowie zostali zapoznani z wieloma informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa przeciwpożarowego, numerami alarmowymi, zagrożeniami związanymi z używaniem petard,  a także sposobami postępowania w przypadku zauważenia pożaru w budynkach mieszkalnych oraz miejscach publicznych.

Prowadzący podkreślił potrzebę dbania o bezpieczeństwo w domach poprzez regularne sprawdzanie i czyszczenie kominów, zamontowanie czujników tlenku węgla, wyposażenie budynków w gaśnice, sprawdzanie wentylacji, szczególnie kratek wentylacyjnych.

Na koniec dyrektor szkoły podkreślając potrzebę dbania o bezpieczeństwo uczniów, zobowiązał ich do omówienia i przedyskutowania poruszanego problemu  z rodzicami.     


Spotkanie z policjantką.pptx