Aktualności‎ > ‎

Spotkanie z pisarzem

opublikowane: 5 gru 2016, 13:13 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Spotkanie uczniów klas I-III gimnazjum             Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej                   z pisarzem Bogusławem Michalcem

Dnia 29 listopada w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa gościliśmy w naszej szkole wyjątkową postać – pisarza i podróżnika Bogusława Michalca (ur. w Gorlicach w 1972 r.), twórcę książek dla dzieci (m.in. Ulica Bajkowych Postaci, Łakomstwo nosorożca i inne wiersze, Opowieści Waniliowego Lasu, Baju-bajki Wyd. Aksjomat; Legendy polskie, il. Bohdan Butenko, [w:] Polska z dzieckiem, Wyd. Pascal; Legendy i podania dla dzieci, il. Krzysztof Świętek, Wyd. Aksjomat), autorskich przewodników (Kraków. Przewodnik ilustrowany, Wyd. Pascal; Kraków i okolice, Wyd. Pascal), autora wierszy i opowiadań.

Nakładem wydawnictwa Carta Blanca opublikował "Znasz taki Kraków?" – opowieść o niezwykłych, wciąż mało znanych miejscach Królewskiego Miasta z fotografiami autorstwa Qby Rudnickiego. Jest laureatem nagrody im. Arkadego Fiedlera „Bursztynowy Motyl” (2008 r.) przyznawanej za najlepszą polską książkę o tematyce podróżniczej i krajoznawczej. Wyróżnienie otrzymał za publikację „Polska ginąca”, która ukazała się w wydawnictwie Carta Blanca.                                   

Podczas spotkania z uczniami naszej szkoły pisarz opowiadał o swoich książkach, początkach i inspiracjach pisarskich. Ponadto przeczytał wiersz o Bobowej, który napisał wiele lat temu, kiedy był przejazdem w Bobowej. W dalszej części spotkania uczniowie zadawali wiele pytań dotyczących twórczości pisarza, jego osiągnięć oraz kariery twórczej. Bogusław Michalec zachęcał wszystkich do czytania, rozwoju swoich talentów, spełniania swoich marzeń.                                             

Na zakończenie dyrektor szkoły mgr Adam Urbanek wręczył pisarzowi pisemne podziękowanie za przybycie do naszej szkoły i podarował mu książkę „Historia Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Bobowej” oraz wydanie specjalne gazetki szkolnej „Żak”.