Aktualności‎ > ‎

Spotkanie z Panią Małgorzatą Nawrocką

opublikowane: 19 lis 2017, 00:53 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
 
O świecie mediów

W poniedziałek (13 listopada) gościła w naszej szkole Pani Małgorzata Nawrocka – pedagog, pisarka, poetka, dziennikarka, autorka książek fantasy dla dzieci i młodzieży.  Przyjechała do nas z Warszawy na zaproszenie dyrekcji Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Tegoż dnia przeprowadziła w naszej szkole aż 4 wykłady dla:

1)    zespołu teatralnego siostry Rozarii 

2)      klas 4-6 szkoły podstawowej

3)      klas 7 szkoły podstawowej i klas 2-3 gimnazjum

4)      rodziców i nauczycieli

Tematem prelekcji były współczesne media oraz dobrodziejstwa i zagrożenia z nich płynące. Prelekcję dla uczniów rozpoczęła od genezy mediów. Jako bardzo dobra znawczyni świata mediów alarmowała o rozsądek i rozwagę w korzystaniu z wszelakich, dostępnych dziś na rynku ekranów.  Jako pisarka dawała konkretne rady, jak napisać genialne wypracowanie z języka polskiego, które olśni naszą panią od polskiego. Na koniec udzielała rzeczowych odpowiedzi na pytania uczniów.

W spotkaniu z rodzicami i nauczycielami prelegentka omówiła wpływ mediów i idoli na rozwój i kształcenie dziecka w każdym przedziale wiekowym. Podała źródła problemów wychowawczych u dzieci. Należą do nich: nawyk oglądania telewizji, nienaturalne, karykaturalne, nasycone kolorami i dźwiękami filmy rysunkowe.

Wykłady Pani Małgorzaty spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem zarówno wśród dzieci jak i rodziców.  

Dziękujemy Pani Małgorzacie Nawrockiej za przyjęcie zaproszenia, przybycie do Bobowej i całodniowe wykłady na tak ciekawe i ważne dla nas tematy.