Aktualności‎ > ‎

Spotkanie wolontariuszy WOŚP

opublikowane: 13 sty 2017, 09:56 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 13 sty 2017, 12:26 ]

Co muszą wiedzieć wolontariusze?

Dnia 12 stycznia, na 3 dni przed 25. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbyło się szkolenie 40 wolontariuszy WOŚP, którzy na naszym terenie będą zbierać datki do puszek. W tym roku wolontariuszami będą uczniowie z następujących szkół: ZSZ Bobowa, ZSO  Bobowa, Gimnazjum w Brzanie, Gimnazjum w Siedliskach i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej.

Wolontariuszy przeszkolili: przedstawiciel policji st. asp. Grzegorz Kaleta oraz reprezentant gorlickiego sztabu WOŚP Jan Kuk. Policjant zwracał uwagę na zachowanie bezpieczeństwa i wszelkich środków ostrożności podczas kwestowania. Następnie Jan Kuk z gorlickiego sztabu WOŚP omówił przebieg akcji i rozdał wolontariuszom identyfikatory i puszki.

W spotkaniu tym uczestniczyli też: dyrektor ZS nr 1 w Bobowej Adam Urbanek oraz nauczyciele Dariusz Włodarz, Agnieszka Zagórska-Walicka, Wojciech Szafraniec, Ewa Wojtarowicz, Wiesław Jabłoński, Elżbieta Ligęza. 

Już na starcie bardzo dziękuję zgromadzonej tutaj młodzieży za pracę w wolontariacie - powiedział Adam Urbanek. Pieniądze, które zbierzecie zostaną przekazane na szczytny cel. A i wy, jako przyszłe matki i przyszli ojcowie możecie kiedyś z nich skorzystać będąc w szpitalach. Przypominam, pieniądze zbieramy dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 

Tym razem Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się nie na bobowskim rynku, jak było dotychczas, lecz na hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej. Nie musimy obawiać się mrozów, będzie ciepło i przyjemnie. Zaprezentują się dzieci i młodzież z naszej szkoły oraz okolicznych placówek oświatowych. 

Wszystkich serdecznie zapraszamy! Startujemy w najbliższą niedzielę, 15.01.2017 r. o godz. 15.30.

Spotkanie wolontariuszy WOŚP.pptx