Aktualności‎ > ‎

Spotkanie opłatkowe

opublikowane: 17 gru 2019, 12:13 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Przy wigilijnym stole...

Jasełka w wykonaniu uczniów, kolędy wyśpiewane przez chór szkolny, życzenia imieninowe dla dyrektora szkoły, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz biesiada przy wigilijnym stole – taki był program spotkania opłatkowego w Szkole Podstawowej w Bobowej, które odbyło się dnia 16 grudnia 2019 r. Pierwsza część spotkania odbyła się na sali gimnastycznej, druga na świetlicy szkolnej.

Dzieci z klas 1b, 3a i 3b występujące w barwnych strojach, w zimowej scenerii swoją jasełkową inscenizacją wprowadziły zebranych w świąteczny nastrój. Dzieci wystąpiły pod opieką nauczycieli: Doroty Fryczek, Agnieszki Święs i Anety Fyda. Spotkanie ubogacił występ mikołajkowego chóru szkolnego prowadzonego przez P. Patrycję i Łukasza Kruczków. Chór wykonał wiązankę kolęd i pastorałek.

Po części artystycznej przedstawiciele Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego złożyli dyrektorowi szkoły Panu Adamowi Urbankowi życzenia imieninowe. Po życzeniach zabrzmiało dla jubilata głośne „Sto lat”.

Wszyscy zebrani staropolskim zwyczajem połamali się opłatkiem i zasiedli do wigilijnego stołu, aby przy kawie i ciastku nacieszyć się wspólną obecnością.


Spotkanie opłatkowe