Aktualności‎ > ‎

Spotkanie Kolędników Misyjnych w Brzesku

opublikowane: 14 sty 2017, 10:15 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 18 sty 2017, 08:35 ]

Jesucristopa sutimpim

W sobotę, 14 stycznia 2017 r. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbyło się spotkanie niemal 1300 kolędników misyjnych z 60 parafii diecezji tarnowskiej.  Dzieciom towarzyszyło 230 opiekunów: księży, sióstr zakonnych i opiekunów świeckich. 

Naszą parafię Bobowa reprezentowało w Brzesku 9 dzieci z klas czwartych. Ich opiekunami byli: siostra Rozaria i pani Jolanta Połeć.  Podczas diecezjalnego spotkania kolędników nasze dzieci wzięły udział w konkursie "Spieszmy do Betlejem" na najładniejsze stroje. Przed komisją zaprezentowały przygotowaną scenkę, hymn kolędników, gwiazdę i skarbonkę.  Pierwsze miejsce i pobyt na oazie w Czchowie zdobyła parafia z Szymbarku. Bobowa otrzymała dyplom i drobne nagrody za reportaż z kolędowania. Laureatom nagrody wręczał ks. bp Andrzej Jeż.

Oprócz tego kolędnicy spotkali się z ks. Mieczysławem Pająkiem - misjonarzem w Republice Środkowoafrykańskiej i ks. Piotrem Kluzą - misjonarzem w Kazachstanie. Nie brakło też czasu na chwalenie Boga przez śpiew i wspólną zabawę. W przerwie na kolędników czekała drożdżówka i gorąca herbata. 

Po przerwie kolędnicy uczestniczyli we Mszy świętej, której przewodniczył ks. bp Andrzej Jeż. W swojej homilii ks. biskup ukazał trud kolędowania i podziękował dzieciom, rodzicom, opiekunom za zaangażowanie na rzecz dzieła misyjnego. 

Po Mszy św. w radosnych nastrojach, wzbogaceni o nowe doświadczenia, przy śpiewie kolęd wróciliśmy do Bobowej. 

Kolędnicy Misyjni w Brzesku.pptx