Aktualności‎ > ‎

Spektakl o ks. Janie Czubie

opublikowane: 8 mar 2018, 12:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
„Ks. Jan Czuba – męczennik 
za wiarę i pokój”

W tym roku rekolekcje wielkopostne odbywające się od 7-9 marca w całości poświęcone są misjom, misjonarzom, a w szczególności ks. Janowi Czubie, który 20 lat temu w Kongo zginął męczeńską śmiercią.

Jego postać przybliżył nam spektakl przygotowany i wyreżyserowany przez siostrę Rozarię. Obejrzeliśmy go w „Koronce” w drugi dzień rekolekcji misyjnych. Spektakl nosi tytuł: „Ks. Jan Czuba – męczennik za wiarę i pokój”, a występują w nim uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej.

Spektakl przenosi nas do dalekiej Afryki, na kontynent wielkich kontrastów: gorących rytmów i okrutnej wojny. Tam, na tym Czarnym Lądzie poznajemy ks. Jana - oddanego sprawie misjonarza, który mimo niebezpieczeństwa, nie opuszcza swoich parafian, zostaje na miejscu do końca.

Dzieci świetnie zagrały swoje role. W naturalny sposób wtopiły się w tło Afryki dobrze się przy tym bawiąc. Oprócz momentów radosnych, wesołych, śmiesznych, oglądaliśmy też momenty grozy jak wojna czy męczeńska śmierć ks. Jana.

Spektakl ten będzie można jeszcze obejrzeć w najbliższą niedzielę, 11 marca 2018 r. o godz. 16.00 w „Koronce”.  Serdecznie zapraszamy!


Ks. Jan Czuba.pptx