Aktualności‎ > ‎

Rozstrzygnięcie konkursu „Małopolska Marzanna”

opublikowane: 22 mar 2018, 09:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Pożegnanie zimy

21 marca, w pierwszy dzień wiosny w Skansenie Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy, a zarazem przywitanie wiosny. Uroczystość została połączona  z 8. finałem konkursu „Małopolska Marzanna”.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie, którzy wykonali Marzanny na konkurs. Konkurs ten jest objęty honorowym patronatem Jacka Krupy - Marszałka Województwa Małopolskiego.


Jury stanęło przed trudnym wyborem, ponieważ na konkurs wpłynęło aż 187 prac.

Z naszej szkoły na konkurs dostarczono 13 kukieł, które wykonało łącznie 22 uczniów pod czujnym okiem Pani Magdaleny Bogusz.

Jury oceniało zgodność z tematem (Marzanna jako symbol zimy i nieszczęść), nawiązanie do tradycji, nowatorstwo artystyczne, staranność wykonania, pomysłowość, zgodność z warunkami regulaminu konkursu. 

Z naszej szkoły laureatami 3 miejsca ex aequo zostali:

– Natalia Dulęba kl. 5a

– Mateusz Łaś, Grzegorz Libront kl. 6a

Nagrody wręczał starosta powiatu gorlickiego Karol Górski.  Gratulujemy!

Z okazji pierwszego dnia wiosny dzieci z Zespołu Szkół w Szymbarku przygotowały dla przybyłych przedstawienie. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania udali się z Marzannami w barwnym korowodzie nad brzeg rzeki Ropy, gdzie miało miejsce oficjalne pożegnanie zimy. Kukły zostały spalone na ognisku przygotowanym przez strażaków. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem dla dzieci i opiekunów.


Marzanny.pptx