Aktualności‎ > ‎

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

opublikowane: 6 wrz 2015, 01:24 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16

Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/16 zapoczątkowała Msza Święta w kościele parafialnym w Bobowej o godz. 9.00 celebrowana przez ks. Tomasza Gołąbka, w której uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Po Mszy Św. wszyscy udali się w zwartym orszaku za sztandarem szkoły na plac szkolny.

Na placu szkolnym dyrektor szkoły Adam Urbanek powitał serdecznie wszystkich zebranych, a w szczególności najmłodsze dzieci, które przyszły do naszej szkoły po raz pierwszy (czterolatki i pięciolatki). Przedstawił wychowawców klas oraz poinformował o najważniejszych zmianach w nowym roku szkolnym (nowe zasady oceniania z wychowania fizycznego, zakaz śmieciowego jedzenia w sklepikach szkolnych, pierwszy rocznik czterolatków w szkole). Pożegnał uroczyście dwie nauczycielki naszej szkoły: panią Anną Marzec – bibliotekarkę oraz panią Jolantę Gajczewską – długoletnią wychowawczynię klasy specjalnej, które w tym roku odeszły na zasłużoną emeryturę.

Przewodnicząca Rady Rodziców Teresa Groń życzyła uczniom zapału do nauki, dobrych wyników w nauce oraz radości z czasu spędzanego w szkole.

Na koniec uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami. 

Rozpoczęcie roku szkolnego