Aktualności‎ > ‎

Rekolekcje szkolne

opublikowane: 6 kwi 2019, 08:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 6 kwi 2019, 08:51 ]

Święta Zofia i jej trzy córki

Rekolekcje szkolne w parafii Bobowa są już za nami. Trwały od 3 do 5 kwietnia 2019 r. Z racji 10-tej rocznicy przywrócenia Bobowej praw miejskich i patronatu św. Zofii rekolekcje poświęcone zostały tej postaci.

Przez trzy dni uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej i Szkoły Podstawowej w Brzanie poznawali osobę św. Zofii i jej trzech córek. Pierwszego dnia ubrali się na niebiesko – kolor symbolizujący wiarę, drugiego na zielono – kolor nadziei, a trzeciego na czerwono – kolor miłości. Podczas trzech dni rekolekcji poznawali trzy cnoty Boskie, a zarazem trzy córki św. Zofii: Wiarę, Nadzieję i Miłość.

Pierwszego dnia w „Koronce” obejrzeli spektakl pt. „Wierne Bogu do końca” w wykonaniu Szkolnego Kółka Teatralnego „Teatr pod Aniołem” w reżyserii siostry Justyny. W szkole natomiast uczestniczyli w warsztatach plastycznych. 

Drugiego dnia w „Koronce” obejrzeli film religijny, a w szkole brali udział w warsztatach kulturowych.

Trzeciego dnia nastąpiło podsumowanie dotychczasowej pracy. W „Koronce” uczniowie klas starszych popisywali się zdobytą wiedzą uczestnicząc w konkursie wiedzy o historii kościoła, obrazu i postaci św. Zofii. Tam też dokonano podsumowania konkursów plastycznych i literackich. Równolegle w szkole na sali gimnastycznej uczniowie klas młodszych prezentowali wykonane w czasie rekolekcji plakaty przedstawiające kościół św. Zofii, zaproszenia na Imieniny św. Zofii oraz przygotowane tańce.

Każdego dnia w kościele św. Zofii uczniowie uczestniczyli w nauce rekolekcyjnej prowadzonej przez ks. Bogusława Tokarza. Rekolekcje zakończyły się pojednaniem z Panem Bogiem w sakramencie pokuty oraz Mszą świętą. 


Rekolekcje