Aktualności‎ > ‎

Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”

opublikowane: 4 gru 2018, 10:52 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w BobowejPieniądze zebrane w akcji WOŚP 

wracają do dzieci


Fundacja WOŚP, oprócz zakupu sprzętu do ratowania zdrowia i życia dzieci, w ciągu całego roku finansuje i prowadzi sześć programów medycznych i jeden edukacyjny.

Są to, m.in.: Program Powszechnych Przesiewowych Badań Słuchu u Noworodków, Krajowy Program Leczenia Wad Ubytkowych i Wydłużania Kończyn u Dzieci, Program Powszechnych Narodowy Program Wczesnej Diagnostyki Onkologicznej Dzieci oraz Program Nieinwazyjnego Wspomagania Oddechu u Noworodków.

Program Edukacyjny "Ratujemy i Uczymy Ratować" prowadzony jest nieprzerwanie od kwietnia 2006 roku i skierowany do uczniów klas I-III w szkołach podstawowych. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia, ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym. 

21 listopada 2018 r. nauczycielki nauczania początkowego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej – pani Aneta Fyda oraz pani Dorota Gorgosz – uczestniczyły w szkoleniu dla nauczycieli, aby później móc przeszkolić wszystkie dzieci z klas I-III w naszej szkole.

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała nam bezpłatnie fantomy do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne. Dzięki Fundacji WOŚP w Polsce nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci! 

Do tej pory Programem objętych jest: 28 858  nauczycieli z 12 337 szkół. Stanowi to 91% wszystkich szkół podstawowych w Polsce. Blisko 3 miliony dzieci uczy się podstaw pierwszej pomocy!


Uczymy ratować