Aktualności‎ > ‎

Prelekcja o bezpieczeństwie

opublikowane: 12 cze 2018, 10:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Bezpieczne wakacje

Dnia 12.06.2018 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Bobowej wzięli udział w prelekcji na temat bezpieczeństwa, prowadzonej przez dzielnicową sierż. sztab. Ewę Bożek z komisariatu Policji w Bobowej.  

Tematyka prelekcji dotyczyła bezpieczeństwa podczas wakacyjnych pobytów nad kąpieliskami, zasad poruszania się po drogach środkami transportu, w tym rowerem, konieczności posiadania karty rowerowej. Omówiono także zagrożenia i niebezpieczeństwa związane z pracami w gospodarstwach rolnych. 

Uczniowie klas starszych zostali zapoznani z prawnymi konsekwencjami wynikającymi z zabrania lub przywłaszczenia mienia, a także niewłaściwego zachowania, np. używania wulgaryzmów w miejscach publicznych i wobec osób publicznych. Na koniec dzielnicowa zwróciła uwagę na zachowania ryzykowne uczniów związane z sięganiem po używki i środki psychoaktywne. Uczniowie zostali poinformowani o sposobie postępowania w przypadku zetknięcia się z nieznanymi i niebezpiecznymi substancjami.

W prelekcji zorganizowanej przy współpracy Dyrekcji, pedagoga szkolnego oraz przedstawiciela Policji, wzięli udział uczniowie trzech grup wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI,  klasy VII i odziały gimnazjum.

 

Prelekcja o bezpieczeństwie.pptx