Aktualności‎ > ‎

Pożegnanie klas III gimnazjum

opublikowane: 21 cze 2017, 11:09 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Dziękujemy za trud, 
serce, wyrozumiałość...

„Dziękujemy za trud, serce, wyrozumiałość…” to motto uroczystości pożegnania klas III gimnazjum, która odbyła się 20 czerwca 2017 na sali gimnastycznej. W uroczystości udział wzięli uczniowie klas III i II gimnazjum, dyrekcja szkoły, wychowawcy, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej Stanisław Tabiś i Przewodniczący Rady Rodziców Rafał Dąga. 

Najpierw dyrektor szkoły Adam Urbanek dokonał podsumowania osiągnięć uczniów kończących szkołę. Następnie głos zabrali zaproszeni goście życząc trzecioklasistom sukcesów w nauce w wybranych przez siebie szkołach oraz szczęścia w dalszym życiu. 

Dyrektor wraz z panią dyrektor Danutą Tarasek wręczyli nagrody książkowe najlepszym uczniom oraz listy gratulacyjne i pochwalne wyróżnionym rodzicom. Podczas tej uroczystości młodzież klas trzecich przekazała sztandar szkoły młodszym kolegom. 

W dalszej części programu młodzież gimnazjalna klas II przeobraziła się we wróżbitów. Korzystając z nadprzyrodzonych mocy, kart tarota, magicznej kuli i innych wróżebnych akcesoriów przewidywała przyszłość naszych absolwentów zanurzając się jednocześnie w ich barwnej przeszłości. Po seansie u wszechwiedzącego szamana każdemu coś się dostało, nikt nie został pominięty. Jedni poznali swoją przyszłość, inni się ubawili, a wychowawcy klas trzecich dostali rachunek do zapłacenia.

Trzecioklasiści podziękowali nauczycielom i wychowawcom za trud ich wychowania i kształcenia recytując wymowne sentencje, śpiewając znane piosenki i wręczając symboliczne kwiaty. Na koniec w prezentacjach multimedialnych przypomnieli wszystkim swoje szkolne lata poczynając od przedszkola, poprzez szkołę podstawową, aż po gimnazjum. Tegoroczni trzecioklasiści to wychowankowie pani  Haliny Przywara (3a) i pani Renaty Warzecha (3b). 


Zakończenie klas trzecich gimnazjum.pptx