Aktualności‎ > ‎

Powitanie jesieni

opublikowane: 28 wrz 2018, 09:07 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Dzieci z zerówki powitały Jesień

We wtorek, 25.09.2018 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość powitania jesieni. Przedstawienie pt. „Jesień i jej synowie” zostało przygotowane przez przedszkolaków (grupa 1) pod okiem wychowawczyni Pani Ireny Połeć-Chorąży. Było to pierwsze publiczne wystąpienie dzieci w tym roku szkolnym. Na inscenizację zostali zaproszeni dyrektor szkoły Pan Adam Urbanek oraz dzieci ze wszystkich klas przedszkolnych.

Na tle jesiennej scenerii dzieci zaprezentowały swoje zdolności aktorskie i wokalne. Wystąpiły w kolorowych, jesiennych strojach. Główna postać - Pani Jesień opowiedziała o sobie i przedstawiła swoich trzech synów – Wrzesień, Październik i Listopad. Synowie przynieśli ze sobą jesienne dary.

Poprzez udział w przedstawieniu dzieci utrwaliły wiadomości o jesieni zdobyte podczas zajęć dydaktycznych i zabaw muzyczno-ruchowych. Wiadomości te zostały sprawdzone przez obecnego na uroczystości dyrektora szkoły.

Dzieci z grupy 1-szej pięknie się zaprezentowały, o czym świadczą gromkie brawa publiczności. Dyrektor szkoły podziękował za zaproszenie na tę uroczystość i pogratulował dzieciom aktorskich umiejętności. Na koniec wszyscy otrzymali od Pani Jesieni jeden z jej darów - dorodnego orzecha włoskiego. 


Powitanie jesieni