Aktualności‎ > ‎

Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla gimnazjum

opublikowane: 31 maj 2015, 10:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 2 cze 2015, 12:48 ]
 Nasza gimnazjalistka wywalczyła IV miejsce

W dniu 29 maja 2015 r.  w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się już VIII Powiatowy Konkurs Ekologiczny dla uczniów gimnazjum.

W konkursie wzięło udział 21 uczniów z całego powiatu.  W otwarciu konkursu wzięli udział: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek oraz przedstawiciele komisji konkursowej. Wszyscy zwrócili uwagę na fakt, jak ważna jest ekologia w naszym życiu.

Uczniowie przez godzinę rozwiązywali test przygotowany przez  niezależną komisję konkursową. Po teście udali się na zwiedzanie Bobowej. Po zabytkach Bobowej oprowadzała uczniów nasza emerytowana nauczycielka Barbara Kowalska. W tym czasie komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Kuzak, Małgorzata Winiarska, Anna Kubal, Marcin Janik oceniała prace uczniów.

Wszyscy uczniowie popisali się dużą wiedzą z zakresu ekologii, ale zwycięzca może być tylko jeden. Pierwsze miejsce zajęła Magdalena Mierzwa z Zespołu Szkół w Dominikowicach.

Nasze gimnazjum reprezentowały dwie uczennice: Eliza Iwańska z 3b i Agata Mucha z 3a. Eliza Iwańska zajęła wysokie IV miejsce. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Gorlicach (Wydział Ochrony Środowiska).  W podsumowaniu konkursu i rozdaniu nagród uczestniczyła prezes oddziału LOP w Gorlicach Grażyna Kurzawa. Sponsorami konkursu byli też: Urząd Miejski w Bobowej i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej.  W organizację konkursu włączyła się Teresa Pres.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom wysokiego poziomu wiedzy ekologicznej!

Powiatowy Konkurs Ekologiczny