Aktualności‎ > ‎

Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach

opublikowane: 3 gru 2016, 10:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 3 gru 2016, 10:13 ]
Światowy Dzień AIDS

29 listopada br. w I Liceum Ogólnokształcącym  im. Marcina Kromera w Gorlicach odbyła się Powiatowa Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach organizowana przez Państwową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Gorlicach. Olimpiada adresowana była do młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Przeprowadzono ją w ramach obchodów Światowego Dnia AIDS, który przypada na 1 grudnia 2016. 

Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2b gimnazjum Natalia Dulęba. Uczestnicy przez godzinę rozwiązywali test pisemny na temat AIDS i uzależnień. Po teście olimpijczycy i ich opiekunowie wzięli udział w sesji profilaktycznej zatytułowanej „Cyberprzemoc, hejt i dyskryminacja" organizowanej przez Szkolny Klub Wolontariatu. Był to czas dla komisji na ocenę prac i wyłonienie zwycięzców.

Pod koniec sesji nastąpiło rozstrzygnięcie Olimpiady. Jury w składzie: pani Maria Bryg – dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach, pani Grażyna Rychlicka- Schirmer – dyrektor Centrum Terapii Uzależnień w Gorlicach, pani Katarzyna Gurba- st. asp. Komendy Powiatowej Policji, pan Piotr Gajda – pracownik wydziału oświaty, kultury i spraw społecznych Urzędu Miasta Gorlice, pani Aneta Honek – młodszy asystent i pani Urszula Więcek – starszy instruktor higieny w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorlicach, ogłosiło następujące wyniki:

I miejsce: Dominik Młynarczyk z LO w Bieczu

II miejsce – Aneta Magiera z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej

III miejsce – Joanna Osikowicz z Zespołu Szkół nr 1 w Gorlicach.

Jak widać, czołowe miejsca zajęli uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, do nich też powędrowały nagrody książkowe. Nasza uczennica otrzymała dyplom za udział w Olimpiadzie. Gratulujemy zwycięzcom jak również reprezentantce naszej szkoły!