Aktualności‎ > ‎

Konkurs recytatorski „Pierścień Św. Kingi”

opublikowane: 3 gru 2016, 11:06 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 3 gru 2016, 11:07 ]

Jaś Kruczek  na czele


2 grudnia w sali MDK w Gorlicach odbyły się eliminacje rejonowe OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU POLSKIEJ POEZJI RELIGIJNEJ ”PIERŚCIEŃ ŚW. KINGI”. Wzięło w nich udział 56 młodych recytatorów z całego powiatu gorlickiego. Do etapu ogólnopolskiego jury zakwalifikowało 5 młodych artystów. Oni będą reprezentować powiat gorlicki w finale w Bochni.

Miło nam poinformować, że w kategorii klas I – III pierwsze miejsce zajął uczeń naszej szkoły Jan Kruczek i to on pojedzie do kopalni soli w Bochni, gdzie odbędzie się etap ogólnopolski.

Gratulujemy Jasiowi i trzymamy kciuki za jego występ w finale!

- Spodziewałem się wysokiego miejsca, gdyż znam możliwości Jasia – powiedział nam dyrektor szkoły Adam Urbanek. Już w etapie szkolnym zaskoczył nas dojrzałością recytatorską, a jest dopiero w pierwszej klasie. Życzę mu oczywiście powodzenia w konkursie finałowym. Myślę, że jeszcze nie raz dostarczy nam wielu powodów do radości.

W etapie rejonowym walczyły również: Weronika Śliwa, Dominika Woźniak, Zuzanna Kopka, Kinga Fyda, Angelika Gorgosz i Emilia Wołkowicz – laureatki etapu szkolnego. 

Opiekunem uczestników konkursu była siostra Rozaria.