Aktualności‎ > ‎

Podsumowanie akcji „BohaterON”

opublikowane: 28 paź 2018, 10:19 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Uczniowie SP w Bobowej uczcili

Powstańców Warszawskich

Szkolne Koło Wolontariatu podsumowało udział uczniów Szkoły Podstawowej w Bobowej w edukacyjnym projekcie ”BohaterON – włącz historię!” W ramach akcji można było wysłać kartkę do uczestników Powstania Warszawskiego, dziękując im w ten sposób za poświęcenie i walkę w obronie Ojczyzny.

Kampania „BohaterON – włącz historię!” rozpoczęła się 1 sierpnia, a zakończyła się 2 października. Akcja trwała 63 dni, czyli tyle, ile trwało Powstanie Warszawskie. To już trzecia edycja przedsięwzięcia. W dwóch poprzednich Polacy z kraju i zagranicy wysłali do Powstańców Warszawskich aż 215 507 kartek pocztowych.

Akcja realizowana pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych, symbolicznych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Warto podkreślić, że w ramach przedsięwzięcia powstała także internetowa baza wiedzy oraz były realizowane projekty edukacyjne.

Uczniowie w ramach lekcji języka polskiego oraz godzin wychowawczych chętnie włączyli się w pisanie kartek dla Powstańców. Wolontariusze zebrali ponad 200 pocztówek, które zostały wysłane do Fundacji Sensoria - współorganizatora akcji. 


Pocztówka dla Powstańców Warszawskich