Aktualności‎ > ‎

Pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych

opublikowane: 20 maj 2015, 08:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 20 maj 2015, 09:00 ]


Łagiewniki i Inwałd

We wtorek, 19 maja br. dzieci z klas drugich Szkoły Podstawowej w Bobowej i Brzanie pod opieką wychowawców i rodziców wzięły udział w pielgrzymce autokarem do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, które związane jest z życiem i działalnościa św. siostry Faustyny Kowalskiej, propagatorki kultu Bożego Miłosierdzia. Dzieciom towarzyszyli księża i siostra Rozaria, którzy przybliżyli postać św. siostry Faustyny oraz przewodniczyli modlitwom podczas pielgrzymki. Po sanktuarium oprowadzał bobowskich pielgrzymów ks. Tomasz Gołąbek. W bazylice Bożego Miłosierdzia dzieci w białych strojach komunijnych w sposób pełny uczestniczyły we Mszy świętej. Po Mszy św. dzieci wraz z rodzicami udały się na 77-metrową wieżę widokową, aby podziwiać panoramę Krakowa korzystając tego dnia z wyjątkowo pięknej, słonecznej pogody. 

Kolejnym punktem programu był Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie, dokąd dzieci udały się z wielką ochotą. W lunaparku na dzieci czekało moc atrakcji: karuzele, gokarty, zjeżdżalnie, koło młyńskie, pirat, zielony labirynt, dom strachu, kino 5D, lodowisko, super ślizg i wiele innych. Miłośnicy architektury mogli skorzystać z usług wyspecjalizowanego przewodnika, który oprowadzał po Parku Miniatur. 

Wieczorem wszystkie dzieci bezpiecznie i w dobrych humorach wróciły do domu. 

Łagiewniki i Inwałd