Aktualności‎ > ‎

Paulina na szklanym ekranie

opublikowane: 29 sty 2016, 14:02 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 29 sty 2016, 14:13 ]

Jak trafiła do serialu?

Paulina Lichoń, uczennica III c Gimnazjum w Bobowej zagrała w popularnym wśród nastoletniej publiczności serialu „Szkoła”. Jak sama wspomina, zgłoszenie do castingu wysłała, nie spodziewając się, że zostanie wybrana. Z wielkim zaskoczeniem odebrała telefon z zaproszeniem na wspomniany casting, odbywający się w telewizji TVN w Krakowie. Uzyskała wymagane zgody rodziców i zgodę Dyrektora Gimnazjum, Adama Urbanka na uczestnictwo w serialu. 

- Od lat marzyłam o uczestnictwie w takim projekcie, chciałam spróbować swoich sił i ocenić szanse w dziedzinie aktorstwa - zwierza się Paulina. Casting był dla mnie wielkim przeżyciem, stawiło się mnóstwo chętnych uczestników. Najpierw czekało mnie wypełnianie ankiety, sprawdzenie warunków umowy, rozmowa z psychologiem. Później rozpoczęło się przesłuchanie, kilka prób z konkretnym scenariuszem i oswojenie się z kamerą. Czekałam kilka dni na telefon z konkretną informacją, czy zagram w ulubionym serialu? I udało się. Jestem jedną z głównych postaci, mam nadzieję, że  moja gra spodoba się wszystkim, którzy mi kibicują i trzymają  kciuki. Nie mogę zdradzić charakteru roli, ale zapewniam, jest intrygująca!

Pan Dyrektor nie miał wątpliwości podpisując zgodę i wypełniając ankietę dla Pauliny:

- To bardzo  grzeczna, taktowna i inteligentna uczennica. Ma świetne wyniki w nauce i jest wszechstronnie utalentowana. Znane są jej sukcesy plastyczne, ma duże poczucie humoru i jest towarzyska. Możemy jako szkoła być z niej dumni i cieszyć się z sukcesu. To są pierwsze kroki w mediach, mam nadzieję, że rówieśnicy, biorąc przykład z Pauliny, będą walczyć o realizację swoich marzeń. Jak widać, warto. Paulina udowodniła, że warto próbować.

Kim Paulina chciałaby zostać w przyszłości? Aktorką lub nauczycielką, ma duże  szanse, bo  jest otwartą, miłą i rzetelną  uczennicą, lubianą w klasie i szkole. Koleżanki i koledzy bardzo cieszą się z jej sukcesu.

- Wszyscy czekamy na emisję odcinka z naszą Pauliną w roli głównej - podkreśla Dyrektor. Każde takie życiowe doświadczenie jest kolejną dobrą lekcją życia. Mamy nadzieję, że spełnią się jej marzenia i plany. Wszystkiego dobrego.