Aktualności‎ > ‎

Pasowanie na czytelnika

opublikowane: 15 lut 2016, 00:50 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 15 lut 2016, 00:55 ]

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy...

9 lutego 2016 r. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej zostali uroczyście pasowani na czytelników. Pierwszoklasiści zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie w pięknej leśnej scenerii obejrzeli przedstawienie "Zamieszanie w krainie bajek". Przedstawienie przygotowały panie bibliotekarki, a wystąpiły w nim dzieci i młodzież z Koła Przyjaciół Biblioteki. 

Narrator zaprosił dzieci do krainy baśni, aby przypomniały sobie najpiękniejsze w świecie, kolorowe bajki. Nagle zjawiły się dwie złe wróżki, które narobiły straszliwego bałaganu w bajkowym świecie, pomieszały bajki i baśnie. Jaś i Małgosia, Baba Jaga, Czerwony Kapturek, Wilk, Kot w Butach, Krasnoludki znaleźli się w nie swoich bajkach. Na szczęście z pomocą przyszedł Król Baj, który przywrócił porządek w bajkowej krainie, bo przecież stare bajki dzieci znają, bardzo kochają i chętnie czytają. 

Po przedstawieniu pierwszoklasiści zdawali egzamin ze znajomości bajek, doskonale znali odpowiedzi na pytania dotyczące bajek. 

- Dziękuję aktorom i nauczycielom pracującym w bibliotece za przygotowanie tej pięknej uroczystości - powiedział na koniec dyrektor szkoły Adam Urbanek. Zachęcam wszystkie dzieci do częstego odwiedzania biblioteki szkolnej, wypożyczania i czytania książek. Warto czytać książki, bo poprzez czytanie pogłębiamy wiedzę, wzbogacamy słownictwo, stymulujemy umysł, poprawiamy pamięć, uspokajamy się. Książki przenoszą nas również w niezwykły świat bajek i baśni, czego dziś byliśmy świadkami.

Następnie dzieci złożyły przysięgę czytelniczą:

My uczniowie pierwszej klasy uroczyście przyrzekamy,
że będziemy książki kochać, krzywdy zrobić im nie damy.
Wskazówek i rad książek będziemy słuchać z uwagą. 
Obowiązki czytelnika traktować z powagą!

Po tych słowach nastąpiło uroczyste pasowanie pierwszoklasistów wielką, ozdobną księgą na czytelników. Tego aktu dokonali dyrektor szkoły pan Adam Urbanek oraz panie bibliotekarki. Każde dziecko otrzymało na pamiątkę małą książeczkę. 

Pasowanie na czytelnika