Aktualności‎ > ‎

Pasowanie na czytelnika

opublikowane: 7 lut 2015, 09:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 12 lut 2015, 10:13 ]


„W krainie książek”


6 lutego 2015 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych Szkoły Podstawowej.

Pierwszoklasiści zostali zapoznani z regulaminem i godzinami otwarcia biblioteki szkolnej. Pani bibliotekarka wytłumaczyła, jak należy zachowywać się w bibliotece, opowiedziała o bogactwie naszego księgozbioru. Wytłumaczyła uczniom, jak ważny jest szacunek do książek.

Następnie uczniowie klasy 5b zaprezentowali przedstawienie pt. „W krainie książek”, które przygotowali pod opieką pani bibliotekarki Magdaleny Bogusz. Po przedstawieniu pierwszoklasiści dostali imienne zakładki do książek, po czym nastąpiło pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej.

Uroczystość zakończyła się ślubowaniem:

„My uczniowie pierwszej klasy

  Uroczyście przyrzekamy

  Że będziemy kochać książki

  Krzywdy zrobić im nie damy

  I wskazówek i rad książek

  Będziemy słuchać z uwagą

  Obowiązki czytelnika

  Traktować z wielką powagą

  Przyrzekamy!”

Po ślubowaniu zabrał głos dyrektor szkoły Adam Urbanek: 

Dziękuję paniom bibliotekarkom za piękne przyjęcie uczniów na czytelników. Zapraszam uczniów do naszej bogato wyposażonej biblioteki szkolnej, w której jest aż 14 tys. woluminów. Dobra praca biblioteki, motywowanie uczniów do czytania jest szczególnie ważne teraz, w dobie komputera, internetu i telewizji. Robicie kawał dobrej roboty! -  zakończył swoją wypowiedź dyrektor kierując te słowa do pań bibliotekarek.

Tego dnia biblioteka przyjęła 94  małych czytelników, którzy mogą już wypożyczać ulubione książki. 

Przy tej okazji zapraszamy wszystkich czytelników tych młodszych i tych starszych do odwiedzenia biblioteki szkolnej, wypożyczenia i czytania książek, ponieważ czytanie rozwija słownictwo, myślenie, pobudza fantazję, dostarcza wiedzy, rozrywki, emocji, a książka jest naszym przyjacielem, towarzyszem w samotności. 


Pasowanie na czytelnika

Tekst: Madgalena Bogusz 

Zdjęcia: Jolanta Połeć