Aktualności‎ > ‎

Orszak Trzech Króli

opublikowane: 11 sty 2019, 14:30 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Orszak Trzech Króli 

po raz czwarty w Bobowej

W niedzielę, 6 stycznia 2019 r. po raz czwarty ulicami Bobowej przeszedł Orszak Trzech Króli. Wyruszył, jak co roku, spod budynku Szkoły Podstawowej w Bobowej i zmierzał do stajenki usytuowanej tym razem przy kościele św. Zofii.

Pomimo siarczystego mrozu w Orszaku wzięło udział mnóstwo ludzi w koronach bądź barwnych przebraniach, a wśród nich wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły wraz z dyrektorem Panem Adamem Urbankiem. Na szczególną uwagę zasługuje grupa małych pastuszków i aniołków, która pod opieką Pani Marii Ziomek w trudnych warunkach atmosferycznych cierpliwie czekała na nadchodzący Orszak. Dzieci wskazały drogę Trzem Mędrcom i same uczestniczyły w dalszej wędrówce do szopki.

W szopce Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary: Kacper – złoto, Melchior – mirrę, a Baltazar – kadzidło. Po raz pierwszy w tym roku Dzieciątku dary składali przedstawiciele organizacji i klubów działających na terenie naszej gminy. Nie zabrakło wśród nich rodzimych klubów sportowych takich jak: MKS Podkarpacie, LKS Bobowa, KS Bobowa, UKS „Sęp” Wilczyska.

Uroczystość prowadził Pan Antoni Durlak. Organizatorami OTK byli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Parafia Bobowa. Na koniec proboszcz parafii ks. Marian Chełmecki podziękował wszystkim za udział w OTK.


OTK