Aktualności‎ > ‎

Orszak Trzech Króli

opublikowane: 7 sty 2018, 00:47 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Orszak Trzech Króli 
po raz trzeci w Bobowej

6 stycznia 2018 r. po raz trzeci ulicami Bobowej przeszedł Orszak Trzech Króli. Zgromadził on masę ludzi, tym bardziej że pogoda była piękna i nie dokuczał nam srogi mróz, jak w poprzednich latach. Ciepły, słoneczny dzień zachęcał do wyjścia z domu i udziału w tym pięknym przedsięwzięciu. Dodajmy, że Bobowa była jednym spośród 644 miast w Polsce, w których w tym roku zorganizowano OTK.

Barwny korowód wyruszył spod Szkoły Podstawowej w Bobowej i zmierzał do szopki betlejemskiej usytuowanej na placu kościelnym. Po drodze mijaliśmy gospodę, pastuszków i aniołków z zerówki Pani Marii Ziomek oraz króla Heroda.

Wraz z Trzema Mędrcami dotarliśmy wreszcie do szopki betlejemskiej. Trzej Królowie złożyli Dzieciątku dary: Kacper – złoto, Melchior – mirrę, a Baltazar – kadzidło.

Uroczystość prowadził Pan Antoni Durlak. Organizatorami OTK byli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Bractwo Rycerskie 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa oraz Parafia Bobowa. Na koniec proboszcz parafii ks. Marian Chełmecki podziękował wszystkim za udział w OTK.

Wiele osób fotografowało ten barwny korowód, dlatego też zapraszamy uczniów, jak i rodziców do uczestnictwa w konkursie fotograficznym „Orszak Trzech Króli w Obiektywie”. Wszelkie informacje dotyczące konkursu fotograficznego można znaleźć na stronie: www.ck.bobowa.pl (zakładka Orszak Trzech Króli 2018).


Orszak Trzech Króli.pptx