Aktualności‎ > ‎

Orszak Trzech Króli

opublikowane: 7 sty 2017, 10:36 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Mimo mrozu bobowianie nie zawiedli

6 stycznia 2017 r. po raz drugi ulicami Bobowej przemaszerował wielobarwny Orszak Trzech Króli. Wyruszył o godzinie 14-tej z placu szkolnego Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej. Mimo siarczystego mrozu na placu szkolnym zgromadził się tłum ludzi: sporo dzieci, młodzieży, dorosłych. Wszyscy chętni do wzięcia udziału w  tym pięknym przedsięwzięciu, które nazwać możemy ulicznymi jasełkami. 

Po krótkiej przemowie Burmistrza Bobowej Wacława Ligęzy na scenie zaprezentowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bobowej. W przebraniach aniołów i diabłów odegrali scenkę odwiecznej walki dobra ze złem. Uczniów przygotowała do występu siostra Rozaria. Następnie z kolędą przyszedł Zespół Pieśni i Tańca "Koronka". 

Przemarsz poprzedziła modlitwa "Anioł Pański" zwiastująca prawdę o narodzeniu Jezusa. Kacper, Melchior i Baltazar prowadzili nas ulicami Bobowej aż do szopki betlejemskiej usytuowanej na placu kościoła pw. Wszystkich Świętych. Po drodze mijaliśmy małych pastuszków, którzy wskazali nam drogę do Betlejem. W rolę pastuszków i towarzyszących im aniołków wcieliły się dzieci z zerówki pod opieką pani Marii Ziomek. O drogę pytaliśmy też króla Heroda. W szopce oddaliśmy hołd narodzonemu Jezusowi. 

Na koniec proboszcz ks. dr Marian Chełmecki podziękował uczestnikom orszaku za przybycie i udzielił im błogosławieństwa. Ostatnim punktem programu było podsumowanie konkursu gminnego "Gwiazda kolędnicza". 

- Nie jest nam zimno, jest wspaniała atmosfera - mówili uczestnicy orszaku. Podoba nam się paradny orszak i wspólne śpiewanie kolęd z papierową koroną na głowie. Przyjdziemy znowu za rok, bez względu na pogodę. Mroźniej chyba nie będzie. 

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza, Bractwo Rycerskie 46 Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej, Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Stowarzyszenie "Gryf" oraz Parafia Bobowa. 

Dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz wszystkim tym, którzy nie przestraszyli się mrozu i wzięli udział w orszaku. 

Orszak Trzech Króli.pptx