Aktualności‎ > ‎

Orszak Trzech Króli

opublikowane: 10 sty 2016, 05:38 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 14 sty 2016, 11:34 ]

Tego jeszcze w Bobowej nie było…

6 stycznia, w uroczystość  Trzech Króli w ponad 400 miastach Polski wyruszyły Orszaki Trzech Króli. Tak było i u nas.

Po raz pierwszy w historii Bobowej tego dnia ulicami naszego miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli zorganizowany przez Burmistrza Bobowej Wacława Ligęza oraz członków Bractwa Rycerskiego 46. Chorągwi Zygmunta Gryfity z Bobowej. Orszak wyruszył z placu szkolnego ZS nr 1 w Bobowej i zmierzał do szopki zbudowanej na placu przy Kościele Parafialnym.

W programie przemarszu OTK znalazły się:

- występy dzieci przedszkolnych i szkolnych na placu szkolnym

- wystąpienie Burmistrza

- wymarsz Maryi i Józefa do Betlejem

- modlitwa „Anioł Pański”

- wymarsz OTK do stajenki betlejemskiej

- spotkanie pasterzy z Trzema Królami

- spotkanie Trzech Króli z Herodem

- przybycie Trzech Króli do szopki  i złożenie darów nowonarodzonemu Jezusowi

- podziękowanie uczestnikom orszaku przez Ks. M. Jedynaka

- podsumowanie konkursu „Szopka w mojej wyobraźni”.

Podczas przemarszu OTK śpiewano znane kolędy przy współudziale chóru kościelnego i orkiestr.

W barwnym korowodzie uczestniczyli także reprezentanci naszej szkoły: nauczyciele i uczniowie. Wszyscy wystąpili w kolorowych strojach, poczynając od najmłodszych dzieci z klas zerowych, które przebrały się za aniołków oraz królów i dzielnie maszerowały ulicami miasta pod opieką wychowawczyni. W orszaku nie zabrakło też pięknie przebranych dzieci ze szkoły podstawowej i młodzieży gimnazjalnej w równie ciekawych strojach.  Uczniowie naszej szkoły na placu szkolnym wykonali taniec z gwiazdą i turoniem wspomagany występem wokalnym. Do wspólnej zabawy zagrzewała wszystkich siostra Rozaria.

Pogoda tego dnia dopisała, było słonecznie i względnie ciepło. Dziękujemy rodzicom za przyprowadzenie dzieci na plac szkolny, szczególnie tych najmłodszych, przygotowanie strojów i udział w orszaku.

Ten pierwszy w historii Bobowej Orszak Trzech Króli cieszył się ogromną popularnością, gdyż wzięła w nim udział rzesza ludzi. Organizatorzy zapowiadają kolejny taki przemarsz w przyszłym roku. 

Orszak Trzech Króli