Aktualności‎ > ‎

Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach

opublikowane: 1 gru 2017, 14:33 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Natalia Dulęba została Laureatką!

W Zespole Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach  odbył się konkurs pt. "Olimpiada Wiedzy o AIDS i Uzależnieniach" dla uczniów: klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu gorlickiego. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 33 uczniów.

Olimpiada w formie testu rozgrywana była w dwóch kategoriach.

W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe Laureatami zostali:

I miejsce – Dominik Młynarczyk – LO w Bieczu
II miejsce – Aneta Magiera – ZSO Bobowa
III miejsce – Wiktoria Grabarek – ZSE Gorlice
Wyróżnienia: Małgorzata Stabach – ZST Gorlice i Joanna Osikowicz ZS Nr 1 Gorlice

W kategorii Szkoły Podstawowe Laureatami zostali:

I miejsce – Zuzanna Pater – SP w Brzanie
II miejsce – Magdalena Baran – SP nr 2 w Bieczu
III miejsce – Natalia Dulęba – SP Bobowa  (opiekun Jolanta Połeć)
Wyróżnienia: Katarzyna Czyżykiewicz – ZS-P w Libuszy, Anna Wacławik SP w Klęczanach i Justyna Wójcik SP w Bystrej.

Gratulacje i podziękowania za udział składali oraz nagrody i dyplomy wręczali: główny organizator konkursu Jadwiga Wójtowicz – Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach oraz wicestarosta powiatu gorlickiego Jerzy Nalepka, sekretarz miasta Gorlice Daniel Janeczek i dyrektor Zespołu Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach Barbara Lenard. 

Organizatorem konkursu był Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gorlicach, we współpracy z samorządami lokalnymi oraz Komendą Powiatową Policji i Zespołem Jednostek Edukacyjnych Województwa Małopolskiego w Gorlicach (dawny Medyk). 

Przedsięwzięcie to zostało objęte patronatem honorowym Starosty Powiatu Gorlickiego i Burmistrza Gorlic oraz dofinansowane przez: Starostwo Powiatowe Gorlice, UM Gorlice,  UG Łużna, UG Uście Gorlickie, UM Biecz, UM Bobowa oraz UG Sękowa.

Celem konkursu było przekazanie i utrwalenie zasad zdrowego stylu życia, wzmocnienie wiedzy o zdrowiu, jego wartości oraz zagrożeniach wynikających z: zakażeń HIV i choroby AIDS, używania narkotyków i nowych substancji psychoaktywnych (dopalaczy),  picia alkoholu, palenia papierosów, rozwijanie zdolności do samokontroli, samoobserwacji i samopielęgnacji zdrowia oraz wspierania innych ludzi w tych zachowaniach oraz wyrobienie postawy odpowiedzialności za swoje zdrowie wraz z umiejętnością przewidywania skutków własnych zachowań dla zdrowia swego i innych ludzi. 

Olimpiada odbyła się w związku z obchodzonym 1 grudnia Światowym Dniem AIDS.

 Tekst i zdjęcie : Starostwo Powiatowe w Gorlicach