Aktualności‎ > ‎

Olimpiada Promocji Zdrowia

opublikowane: 16 mar 2018, 12:31 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Szymon Kędzierski drugi w województwie 

w „Olimpiadzie Promocji Zdrowia”

Dnia 15 marca 2018 roku w krakowskim oddziale Polskiego Czerwonego Krzyża odbył się etap wojewódzki „Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia”. Jest to konkurs dla tych, którzy wiedzą, jak zdrowo i aktywnie żyć.

W wojewódzkim etapie Olimpiady uczestniczył Szymon Kędzierski – uczeń klasy 3b gimnazjum, który reprezentował powiat gorlicki. Aby się tam dostać w listopadzie wygrał etap szkolny, a w grudniu etap powiatowy znacznie pokonując punktowo rywali. Dodatkowo przeprowadził pozaszkolną akcję sportową.

W etapie wojewódzkim odbywającym się w marcu zajął drugie miejsce.

Przygotowując się do tego etapu musiał przeprowadzić akcję prozdrowotną w swoim środowisku lokalnym i ją udokumentować. Dokumentacja tej akcji również podlegała ocenie. Szymon wybrał sobie temat: Przeciwdziałanie uzależnieniom.

W swojej pracy pt. Pokusom powiedz „nie”! opisał uzależnienia od alkoholu, nikotyny, narkotyków, gier komputerowych, smartfonów i Internetu oraz ich wpływ na zdrowie i życie człowieka, jak również na jego funkcjonowanie społeczne.

Ponadto na każdym etapie konkursu Szymon rozwiązywał test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, zasad udzielania pierwszej pomocy, ekologii, promocji zdrowego stylu życia.

Opiekunem ucznia jest Pani Jolanta Połeć.

Gratulujemy!