Aktualności‎ > ‎

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

opublikowane: 18 paź 2017, 06:02 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła."
Wisława Szymborska29  września  w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z inicjatywy nauczycieli bibliotekarzy zorganizowane zostały  spotkania czytelnicze, których celem było zaciekawienie  uczniów dobrą  książką i zadbanie o to, by słowo pisane nie zostało zapomniane.   

O tym ile korzyści niesie ze sobą czytanie, każdy z nas wie. Czytanie rozwija język, wzbogaca słownictwo, uczy umiejętności słuchania, doskonali pamięć, uczy myślenia, pobudza wyobraźnię, jest drogą do wiedzy.

W spotkaniach z książką udział wzięli wszyscy uczniowie naszej szkoły. Najmłodsze dzieci wysłuchały bajek odczytywanych przez starsze koleżanki, a następnie wzorowo odpowiadały na przygotowane przez nich zagadki. Za poprawną odpowiedź dzieci dostawały nagrody.  Chwile spędzone podczas czytania bardzo się podobały.

W klasach starszych uczniowie sami czytali na głos wybrane przez siebie książki. Niektóre utwory były czytane z podziałem na role i z próbą inscenizacji, co uatrakcyjniło spotkanie.

Czytanie sprawiło uczniom wiele radości i przyczyniło się do tego, że po zakończonej akcji czytelniczej wielu uczniów odwiedziło bibliotekę szkolną pożyczając wybrane lektury. To był niezwykły czytelniczy dzień w naszej szkole.


Dzień głośnego czytania.pptx