Aktualności‎ > ‎

Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia

opublikowane: 13 gru 2017, 14:12 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Szymon Kędzierski 
zwycięzcą Olimpiady

Szymon Kędzierski został zwycięzcą etapu rejonowego XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez Polski Czerwony Krzyż. Szymon będzie reprezentować powiat gorlicki na szczeblu okręgowym w Krakowie.

Celem Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia jest m.in. wykształcenie wśród młodzieży szkolnej potrzeby dbania o własne zdrowie oraz promowanie zdrowego stylu życia.

Olimpiada odbyła się w poniedziałek, 11.12.2017 r. w Zespole Szkół nr 1 im. I. Łukasiewicza w Gorlicach (Górka). Wzięli w niej udział uczniowie klas 7 szkół podstawowych, uczniowie klas gimnazjalnych oraz uczniowie szkół średnich z terenu naszego powiatu – zwycięzcy etapu szkolnego.

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych zwyciężył Szymon Kędzierski z Gimnazjum w Bobowej, zajął pierwsze miejsce i awansował na etap okręgowy. Szymon jak i każdy uczestnik konkursu miał za zadanie nie tylko poprawnie rozwiązać test dotyczący prawidłowego odżywiania, przeciwdziałania uzależnieniom, pierwszej pomocy, ekologii, wiedzy o PCK, ale także przeprowadzić projekt społeczny promujący aktywny styl  życia.

Szymonowi gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie okręgowym!

Oprócz Szymona naszą szkołę reprezentowała jeszcze Kamila Gryzło z klasy 7a, która zajęła na etapie rejonowym czwarte miejsce. Gratulujemy! Opiekunem uczniów była Pani Jolanta Połeć. 

Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia.pptx