Aktualności‎ > ‎

Nowy projekt w naszej szkole

opublikowane: 19 lut 2014, 13:46 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 19 lut 2014, 13:53 ]

"I ty osiągniesz sukces"

1 stycznia 2014 roku rozpoczął się w naszej szkole nowy projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS pod nazwą „ I ty osiągniesz sukces”. Realizatorem projektu jest MKS Podkarpacie Bobowa dla Szkoły Podstawowej im. S. Staszica w Bobowej.

Projekt przewiduje 4 rodzaje zajęć przeznaczonych dla 5 i 6 klas szkoły podstawowej.

Są to:

           1. Przyjazna matematyka

        2. Przedsiębiorczość na co dzień

        3. Profilaktyka przez teatr

        4. Edukacja  społeczna i obywatelska

W projekcie może wziąć udział 40 uczniów, podzielonych na grupy po 8 osób.

Dla uczestników przewidziane są zajęcia z w/w tematów, darmowe wyjazdy studyjne, materiały szkoleniowe, prezenty i upominki. Rekrutacja do projektu odbędzie się przy współpracy z wychowawcami wymienionych klas.

Dzięki pozyskaniu 50 tysięcy złotych – czyli dofinansowania przewidzianego na projekt, szkoła zakupi sprzęt w postaci laptopa, kamery, matematycznych pomocy naukowych. Zakupione zostaną stroje dla potrzeb szkolnego teatru oraz multimedialne gry dydaktyczne.

To już drugi projekt, który wygraliśmy w konkursie ogłoszonym przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Wcześniej uczniowie uczestniczyli w projekcie „Żyjesz lokalnie-działasz globalnie” i  wysoko oceniali jakość prowadzenia zajęć, wycieczek i szkoleń.

Zajęcia poprowadzą nasi nauczyciele, którzy uczyli się zarządzania projektami UE przez pół roku w ramach „ Akademii Funduszy Europejskich” i uzyskali certyfikaty międzynarodowe IPMA honorowane przez instytucje polskie i europejskie.