Aktualności‎ > ‎

Narodowe Święto Niepodległości

opublikowane: 11 lis 2014, 13:44 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Nasza niepodległa

10 listopada 2014 r. na sali gimnastycznej odbyła się uroczystość upamiętniająca odzyskanie przez Polskę niepodległości 
w 1918 roku, po 123 latach zaborów. Na tę okoliczność uczniowie 
i nauczyciele przygotowali wzruszającą część artystyczną 
o charakterze patriotycznym. 

Na początku wystąpił chór szkolny wykonując wiązankę pieśni patriotycznych. Kolejny punkt programu to inscenizacja pt. "Miejcie Nadzieję" w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej w towarzystwie śpiewającej Kingi Pater z gimnazjum. Dzięki temu spektaklowi uczniowie mieli okazję poznać wiele wydarzeń z dziejów Polski, tych smutnych i tych radosnych. Wszystkie te wydarzenia zostały przedstawione nie z perspektywy historyków czy polityków, lecz z punktu widzenia dziecka. Spektakl był wyrafinowaną lekcją historii, trafiająca chyba do każdego, podaną w atrakcyjny, inny niż podręcznikowy sposób. W scenariusz sprytnie wpleciono wątek nawiązujący do historii Bobowej. 

Po zakończeniu części artystycznej dyrekcja szkoły wręczyła dyplomy i nagrody książkowe dla zwycięzców konkursu bibliotecznego. 

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości przygotowali nauczyciele: Andrzej Małecki - dyrygent chóru, siostra Rozaria, Jolanta Połeć, Andrzej Połeć, Patrycja Kuk, Agnieszka Mól i Łukasz Kruczek.Tego dnia wieczorem uczniowie zaprezentowali się po raz drugi w sali widowiskowej "Koronka" występując dla rodziców i przybyłych gości. Występ młodych artystów, zarówno koncert chóru szkolnego jak 
i spektakl w wykonaniu uczniów, spotkał się z ciepłym przyjęciem widowni, która wyraziła swój podziw poprzez gromkie brawa i słowa uznania. 

Dzień Niepodległości