Aktualności‎ > ‎

Na bobowskim rynku

opublikowane: 24 gru 2012, 13:49 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 24 gru 2012, 13:57 ]

Nasi uczniowie 
na bobowskim rynku


W niedzielę 23 grudnia o godz. 15.00 rozpoczęła się na bobowskim rynku  pierwsza tego typu wspólna wigilia. Zorganizowana została przez Burmistrza Bobowej i Stowarzyszenie "Gryf". Mimo przejmującego zimna zgromadziła ona wielu gości. 

Można było połamać się opłatkiem, złożyć sobie nawzajem życzenia i zjeść coś ciepłego.  Nie brakowało atrakcji. Do mieszkańców Bobowej przyjechał bryczką Św. Mikołaj. Rozdawał pierniki i sianko na wigilijny stół. Na scenie też dużo się działo. Wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej, orkiestra dęta z Bobowej i Siedlisk oraz dzieci z naszej szkoły. 

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bobowej pod opieką Pani Doroty Rysiewicz przedstawiły jasełka pt. "Cudowna noc". Natomiast trójka dzieci w góralskich strojach wyśpiewała skoczne pastorałki. Grupę wokalną przygotowali nauczyciele: Łukasz Kruczek, Patrycja Kruczek i Aneta Fyda. Sądząc po brawach, występ się podobał. 

Na bobowskim rynku