Aktualności‎ > ‎

Misterium Męki Pańskiej

opublikowane: 27 mar 2015, 12:17 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


"Dzień, w którym umarł Chrystus"


Zbliża się kolejna rocznica Śmierci Jezusa Chrystusa, w związku z tym cała społeczność szkolna została zaproszona na Misterium Męki Pańskiej zatytułowane: „Dzień, w którym umarł Chrystus”.  Spektakl odbył się w piątek 27.03.2015 r. w naszej szkole, a wyreżyserowała go siostra Rozaria we współpracy z panią Agnieszką Mól.

Na scenie widzieliśmy Jezusa oskarżanego przez faryzeuszy, rzymskich żołnierzy prowadzących Go na Golgotę, towarzyszącą Mu Maryję, Weronikę ocierającą Mu twarz, Szymona Cyrenejczyka pomagającego Mu dźwigać krzyż, apostołów, umywającego ręce Piłata, lud jerozolimski.

Aktorzy wcielili się nie tylko w biblijne postaci, ale również w role współczesnych ludzi z branży filmowej.  W sumie na scenie wystąpiło prawie 30 młodych aktorów – uczniów Szkoły Podstawowej w Bobowej. Spektakl  spotkał się z uznaniem publiczności i nagrodzony został gromkimi brawami.

Poprzez to Misterium realizowaliśmy wielkopostną tradycję wspólnego przeżywania Męki Pańskiej i przygotowywaliśmy się duchowo i artystycznie do zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Na koniec głos zabrał pan dyrektor Adam Urbanek, który wyraził swój podziw dla gry młodych aktorów i pogratulował im oraz ich opiekunom „dojrzałego” występu.  Na forum szkoły wręczył też dyplomy za udział w konkursie „Marzanna Małopolska”.


Misterium Męki Pańskiej pt. „Dzień, w którym umarł Chrystus” można zobaczyć jeszcze 

Niedzielę Palmową w Domu Kultury „Koronka” o godz. 16.30. 

Serdecznie zapraszamy! Wstęp bezpłatny. 


Misterium Męki Pańskiej