Aktualności‎ > ‎

„Marzycielska poczta”

opublikowane: 7 lis 2017, 07:04 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Szkolne Koło Wolontariatu 
zaprasza do wzięcia udziału w akcji
„Marzycielska poczta”

           Wolontariusze z klasy 6a przygotowali skrzynki na listy w ramach akcji "Marzycielska Poczta". Będą one rozstawione w różnych miejscach naszej szkoły. Marzycielska Poczta to akcja, która polega na wysyłaniu tradycyjnych listów i kartek do ciężko chorych dzieci, dla których takie przesyłki są bezcennym wsparciem w walce z chorobą.

           Dzieci codziennie zaglądają do swoich skrzynek i wyczekują listonosza. Po prostu kochają dostawać listy i kartki. Wiele osób po odwiedzeniu Marzycielskiej Poczty decyduje się na napisanie listu lub kartki do dziecka. Dlatego przekazanie informacji o akcji – nawet jednej osobie – ma wielkie znaczenie. Dzieci często proszą rodziców o ponowne przeczytanie treści listów lub same wielokrotnie do nich wracają. Często od rodziców dzieci można usłyszeć, że nie spodziewali się, iż korespondencja sprawi tak dużo radości ich pociechom – więcej radości niż niejeden tradycyjny prezent. 

        Wiele z nich większość swojego czasu spędza w domach i szpitalach, a Marzycielska Poczta pozwala im rozproszyć uczucie samotności, dając wiele okazji do uśmiechu. 

              Szkolne Koło Wolontariatu zachęca do wzięcia udziału w kolejnej akcji, która nic nas nie kosztuje, a innym może sprawić ogromną radość.