Aktualności‎ > ‎

Mały Mistrz na saneczkach

opublikowane: 4 lut 2015, 06:22 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Ruch to zdrowie!

Realizowany w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej program "Mały Mistrz" ruszył pełną parą. Program ten ma na celu poprawę stanu zdrowia i sprawności fizycznej najmłodszych uczniów oraz promowanie nowych, atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową. Dzieci zaliczyły już w pierwszym semestrze jazdę rowerem oraz zdobyły sprawność turysty. Będą mieć też zajęcia z gimnastyki i tańca. 

Korzystając z uroków zimy dzieci wybrały się na zajęcia terenowe na śniegu. Lepiły bałwana, biegały po białym puchu, jeździły na sankach zdobywając w ten sposób sprawność saneczkarza. Zajęcia w ramach programu "Mały Mistrz" prowadzą panie wychowawczynie we współpracy z panią Magdaleną Sową - nauczycielką wychowania fizycznego. 

Zabawy na śniegu bardzo spodobały się pierwszoklasistom, a wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu nie tylko poprawia ogólny stan zdrowia, przyczynia się do lepszego samopoczucia, jest sposobem na pozytywne zmęczenie i dotlenienie organizmu, ale także wyraża naturalną radość życia dziecka.

Zachęcamy więc wszystkie dzieciaki do wyjścia z domu i aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu!

Saneczkarz