Aktualności‎ > ‎

Małopolski Konkurs Pięknego Czytania

opublikowane: 22 mar 2017, 09:36 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej


Udział uczniów naszej szkoły w X edycji  Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania w Krakowie

8 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyła się X edycja Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania, w której po raz pierwszy wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Reprezentanci wyłonieni zostali podczas szkolnego konkursu, który odbył się dnia 24.01.2017 r. w czytelni biblioteki szkolnej.

Naszą szkołę w konkursie międzyszkolnym reprezentowali uczniowie: na poziomie klas I-II SP – Mikołaj Ziomek z kl. II b, na poziomie klas III-IV SP – Wiktoria Niepsuj kl. IV a, na poziomie klas V-VI SP –  Weronika Dulęba z kl. VI b oraz dwie uczennice Gimnazjum tj. Aleksandra Gryzło z kl. III a i Marta Jankowska z kl. I b.

W konkursie uczniowie prezentowali przygotowane do czytania fragmenty utworu literackiego twórcy piszącego o Małopolsce lub autora wywodzącego się z naszego regionu.

W przesłuchaniach brało udział 296 uczniów z 67 szkół. W komisjach jury zasiadali bibliotekarze, którzy są członkami TNBSP w Krakowie, pracownicy Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej, studenci PWST w Krakowie, pisarka Beata Kołodziej, a także aktor filmowy Bartosz Waga.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie oraz książkę.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz zachęcamy do dalszego codziennego czytania książek.

Konkurs pięknego czytania.pptx