Aktualności‎ > ‎

„Małopolskie Talenty”

opublikowane: 30 gru 2019, 14:57 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej
Uczniowie z naszej gminy  
biorą udział w zajęciach z projektu „Małopolskie Talenty”


Gmina Bobowa realizuje projekt  „Małopolskie Talenty” przy współpracy ze Szkołą Podstawową im. S. Staszica w Bobowej. Zajęcia rozpoczęły się we wrześniu 2019 roku i potrwają do czerwca 2020 roku – wtedy zakończy się I edycja projektu.  „Małopolskie Talenty” zaplanowano na 3 edycje, do 2022 roku włącznie. Uczniowie zakwalifikowani  na  podstawie list rankingowych korzystają z zajęć z języka angielskiego, informatyki, przedsiębiorczości oraz z szeroko pojętych zajęć matematyczno-przyrodniczych. 

Szkoła dysponuje bogatym zapleczem dydaktycznym w postaci sprzętu komputerowego, tablic multimedialnych, sprzętu audio i innych nowoczesnych nośników  informacji. To właśnie dzięki środkom UE można było doposażyć placówkę w  nowoczesne pomoce naukowe. Uczestnicy projektu korzystają z zakupionych materiałów, otrzymali pomoce w postaci segregatorów, zeszytów i innych materiałów papierniczych. Wszyscy w grudniu z okazji Mikołajek otrzymali nowoczesne pendrivy, a w II półroczu na uczestników czekają atrakcyjne, darmowe wycieczki edukacyjne, połączone z profesjonalnymi szkoleniami kierunkowymi.  

Plan projektu zakłada przeprowadzenie zajęć ponadprzedmiotowych tzn. treningu umiejętności społecznych i uczenia  się. Głównym celem tychże zajęć jest integracja grupy i poznanie metod diagnozowania swoich potrzeb, określenia celów w życiu, trening  personalny oraz dobra zabawa. Metodycy z Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu  wystawili bardzo dobrą ocenę nauczycielom prowadzącym zajęcia, docenili ich zaangażowanie i stwarzanie  przyjaznej atmosfery na ćwiczeniach.

Uczestnicy projektu to najlepsi z najlepszych uczniów w naszej gminie. Uczestniczą w zajęciach w soboty, co bardzo dobrze świadczy o ich solidności, profesjonalnym i odpowiedzialnym podejściu do  projektu. Mamy nadzieję, że  uczestnicy Małopolskich Talentów zrobią wspaniałą karierę naukową, a wszystko dzięki ich osobistemu zaangażowaniu i wsparciu ze strony wszystkich nauczycieli oraz trenerów prowadzących zajęcia w  CWUZ.


Małopolskie Talenty