Aktualności‎ > ‎

Małopolska Noc Naukowców 2018

opublikowane: 3 paź 2018, 10:45 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Z nocną wizytą na AGH w Krakowie

28 września uczniowie klas 8 oraz 3 gimnazjum wraz z klasą II LO z ZSO w Bobowej wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców w Akademii Górniczo Hutniczej w Krakowie. Dzięki absolwentce bobowskiego Ogólniaka, dr inż. Barbarze Swatowskiej, udało się zarejestrować na najciekawsze wykłady, pokazy i ćwiczenia laboratoryjne odbywające się w Katedrze Informatyki i Katedrze Elektroniki. Pasjonaci nauki mogli znaleźć tam wiele interesujących atrakcji.

Brali udział w zajęciach, których nazwy brzmieć mogą bardzo naukowo. W Katedrze Informatyki były to m.in.: Autonomiczny Robot Humanoidalny NAO, Laboratorium Wizualizacji Trójwymiarowej i Wirtualnej Rzeczywistości, Laboratorium Robotów Mobilnych, Elektroniczne Gadżety oraz Nowoczesne Metody Symulacji Komputerowych. Dodatkowo w Katedrze Elektroniki uczniowie mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach: Przetwarzanie Dźwięku i Obrazu w Praktyce, Symulator Lotów Aviator oraz Fotowoltaika.

Mamy nadzieję, że ten wyjazd zmotywuje wielu uczniów do nauki szczególnie przedmiotów ścisłych, co da możliwość studiowania na interesujących i przyszłościowych kierunkach studiów.

Opieki nad uczniami podjęli się nauczyciele naszej szkoły: Lucyna Hartig, Małgorzata Janus, Justyna Gąsior oraz Dariusz Włodarz.


Małopolska Noc Nauki