Aktualności‎ > ‎

Krzewy ozdobne dekoracją naszego placu zabaw

opublikowane: 25 cze 2015, 09:16 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 25 cze 2015, 09:46 ]

Wychowanie przez pracę

Kilka dni temu pani Teresa Pres – opiekunka LOP-u  na forum szkoły dokonała podsumowania akcji zbiórki surowców wtórnych nadających się do recyklingu.  Uczniowie naszej szkoły przez cały rok szkolny zbierali butelki plastikowe i puszki aluminiowe, które potem odwożono do skupu. Za pieniądze uzyskane ze sprzedaży tych surowców zakupiono krzewy ozdobne.

Te krzewy posadzono na nowo wybudowanym placu zabaw dla dzieci przy wejściu do hali sportowej. W sadzeniu krzewów uczestniczyły dzieci z zerówki  (grupa 1) pod opieką wychowawczyni pani Justyny Urbanek. Najpierw pani Teres Pres opowiedziała dzieciom o przeprowadzonej akcji, potem dzieci zajęły się sadzeniem krzewów w wykopanych rowach i ich obfitym podlewaniem.

W całej akcji brali udział: przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś oraz dyrektor szkoły Adam Urbanek, który podkreślił znaczenie pracy w wychowaniu młodego człowieka: Jestem gorącym zwolennikiem idei wychowania przez pracę. Uważam, że praca jest najlepszym sposobem aktywizowania dziecka, eliminuje nudę. Wychowanie przez pracę i do pracy, aby przyniosło zamierzony efekt musi być procesem długotrwałym, planowo zorganizowanym i rozpoczynającym się od najmłodszych lat. Już z Biblii dowiadujemy się przecież o pracy Boga przy stworzeniu świata, a także o powołaniu człowieka do panowania nad ziemią i umiejętnego jej wykorzystywania. 

Sadzenie krzewów