Aktualności‎ > ‎

"Kopciuszek"

opublikowane: 6 cze 2016, 14:53 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Uśmiech dzieck
na Dzień Matki i Ojca

W niedzielę, 5.06 br. o godz.15.30 w sali widowiskowej "Koronka" dzieci z Kółka Teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Bobowej zaprezentowały dla swoich rodziców, dziadków, rodzeństwa przedstawienie pt. "Kopciuszek". Była to uaktualniona wersja powszechnie znanej bajki o osieroconej dziewczynie wykorzystywanej do ciężkiej pracy przez macochę i jej dwie córki. Sytuacja Kopciuszka diametralnie zmienia się po poznaniu księcia. 

Scenariusz spektaklu "Kopciuszek" opracowała siostra Rozaria inspirowana klasyczną baśnią o tym samym tytule. W tej unowocześnionej wersji pojawiły się nowe postaci, dowcipne, groteskowe dialogi czy sentymentalne piosenki. Nie zabrakło też tradycyjnych tańców balowych, które tańczono na wielkich pałacowych imprezach. Za choreografię i przygotowanie taneczne dzieci odpowiedzialna była pani Patrycja Kruczek. Siostra Rozaria zajęła się też reżyserią spektaklu. Na szczególną uwagę zasługują bardzo dopracowane, barwne stroje młodych aktorów. 

W przedstawieniu zagrało ponad 20 dzieci. Przedstawienie było dedykowane rodzicom z okazji Dnia Matki i Ojca. 
Godzinne przedstawienie minęło w mgnieniu oka, a aktorów zasypała lawina oklasków. 

Swoją obecnością na spektaklu zaszczycili wykonawców: dyrektor CKiPG Bobowa pani Małgorzata Hołda-Kuchnik oraz dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej pan Adam Urbanek.  

Kopciuszek.pptx