Aktualności‎ > ‎

Konkurs "Skarby Małopolski"

opublikowane: 12 cze 2014, 05:29 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

Gimnazjum w Bobowej nagrodzone

"Skarby Małopolski" to konkurs plastyczno-edukacyjny, od jedenastu lat towarzyszący Małopolskim Dniom Dziedzictwa Kulturowego. Na "Skarby Małopolski" składają się: konkurs prac plastycznych dla młodzieży w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym oraz konkurs scenariuszy zajęć i warsztatów dla nauczycieli i animatorów kultury. W konkursie biorą udział nauczycielskie tandemy: nauczyciel plastyki oraz nauczyciel innego przedmiotu. 

Tematem XI edycji konkursu była I wojna światowa. Na konkurs nadesłano 53 prace plastyczne i 15 opisów projektów zrealizowanych przez nauczycieli i uczniów. Najlepsze prace plastyczne można oglądać na wystawie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie do 30 czerwca 2014 roku. 

Wśród najlepszych prac są również prace naszych gimnazjalistek, które zdobyły w nagrodach indywidualnych I miejsce oraz wyróżnienie. 

I nagroda 

"Wojenna medycyna"

Agata Mucha, Gabriela Rafa

Za dojrzałą i przejrzystą formę.

Wyróżnienie 

"Głodna wojna"

Paulina Lichoń, Wiktoria Ziomek

Za trafne użycie elementów codzienności i atrakcyjną formę przetrzenną głównego elementu ekspozycji.
6 czerwca 2014 roku w Galerii na Poddaszu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbył się wernisaż wystawy, podczas którego wręczono nagrody. Nasze uczennice odebrały nagrody z rąk pana Jana Tutaja - prorektora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. 
Gratulujemy!

Na gratulacje zasługują też ich opiekunowie: Małgorzata Molendowicz i Aleksandra Sokołowska, które zdobyły wyróżnienie za projekt "Wielka wojna - życie codzienne" - Za podejście do tematu od strony lokalnych historii i życia codziennego Bobowej, odnajdywania heroizmu w indywidualnych doświadczeniach codzienności, wskazanie wagi osobistych przedmiotów i dokumentów dnia codziennego oraz poszukiwanie ich wzajemnych powiązań. 

Relację z wernisażu można zobaczyć tutaj: