Aktualności‎ > ‎

Konkurs "Skarby Małopolski"

opublikowane: 25 maj 2013, 03:43 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 25 maj 2013, 03:44 ]

Bobowskie gry

We wtorek 21 maja 2013 roku w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie odbyło się podsumowanie prestiżowego konkursu „Skarby Małopolski”organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie.  To już dziesiąta edycja tego konkursu. Biorą w nim udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy tworzą prace plastyczne oraz nauczyciele, którzy piszą scenariusze zajęć i warsztatów. Tematem przewodnim w tym roku była gra. Na tegoroczny konkurs nadesłano 46 prac, w tym 32 gry. 

Nasi uczniowie wraz z opiekunami wyjechali tego dnia do Krakowa na galę wręczenia nagród. Nasza szkoła zajęła II miejsce za całokształt prac oraz dwa I miejsca ex aequo za prace indywidualne.

Nasi gimnazjaliści uzyskali drugą nagrodę za „Koronkowe gry”, w skład których wchodziły następujące prace plastyczne: „Koronka na wylot”, „Nocny labirynt”, „Koronkowy wyścig”, „Zaplątana przygoda”, „Podróż w czasie”, „Crazy lace”, „Zawiła droga”. Prace te wykonali:Grzegorz Chmura, Patrycja Januś, Oktawia Job, Justyna Klimek, Joanna Koźbiał, Dominika Krok, Klaudia Krok, Aneta Kruczek, Natalia Kurek, Natalia Ligęza, Weronika Ligęza, Natalia Motyka, Agata Mucha, Justyna Mucha, Aneta Musiał, Marlena Nowak, Gabriela Rafa, Hubert Stański, Justyna Warzecha, Aleksandra Wiejaczka, Natalia Wiejaczka, Paulina Wilczyńska, Joanna Wojtaczka, Katarzyna Wojtarowicz, Klaudia Wójtowicz, Wiktoria Zagórska, Agnieszka Zelek, Michał Ziętek, Julia Ziomek.

Nagrody indywidualne powędrowały również do naszej szkoły:

I nagroda ex aequo

„Koronkowe domino” - Marlena Nowak, Aleksandra Wiejaczka

„Zaplątana przygoda” - Dominika Krok, Weronika Ligęza, Aneta Musiał, Klaudia Wójtowicz, Michał Ziętek

Nauczycielki, opiekunki projektu Małgorzata Molendowicz i Aleksandra Sokołowska otrzymały wyróżnienie za „Koronkowe gry”, za zdumiewające przetworzenie dobrze znanego dziedzictwa lokalnego, za wielostronne podejście do jednego tematu, za propozycje rozwijające różne typy aktywności uczestnika gry – od manualnych po rozwijanie myślenia przestrzennego.

W kategorii Nagrodzone gry X Konkursu plastyczno-edukacyjnego „Skarby Małopolski” II nagrodę otrzymała również gra z Bobowej pt. „Zaplątana przygoda”, której autorami są: Dominika Krok, Weronika Ligęza, Aneta Musiał, Klaudia Wójtowicz, Michał Ziętek. Jest to nagroda za niesztampowe podejście, przekształcenie kontekstu regionalnego w zabawny sposób, za potencjał edukacyjny i pomysł, który odwołuje się do czynności wykonywania koronki.

Nagrodzone i wyróżnione prace zostały zaprezentowane podczas wystawy. Wystawę prac można obejrzeć do 30 czerwca 2013 roku w Galerii na Poddaszu WBP w Krakowie.

Po wręczeniu nagród na młodzież czekały jeszcze inne atrakcje: zwiedzanie telewizji TVN, wizyta w „Ogrodach Sztuki” i kino.


Skarby Małopolski