Aktualności‎ > ‎

Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej

opublikowane: 7 mar 2016, 13:38 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 7 mar 2016, 13:44 ]
„Ocalmy ich pamięć od zapomnienia”

W piątek, 26.02.2016 r. w „Koronce” odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej pod hasłem "Ocalmy ich pamięć od zapomnienia" zorganizowany przez Burmistrza Gminy Bobowa oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa. W konkursie zaprezentowało się 39 dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy. 

Uczestnicy prezentowali jeden utwór o tematyce patriotycznej, żołnierskiej. W sumie zaprezentowano 14 utworów. W konkursie oceniano: dobór repertuaru, interpretację utworów, wrażenia artystyczne, muzykalność i warunki głosowe wykonawców jak również stroje i rekwizyty ubogacające występ muzyczny i intrepretację tekstu piosenki.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

Kinga Fyda kl. 5a SP – wokal, wykonała piosenkę Rozkwitały pąki białych róż

Franciszek Gromniak kl. 6b SP – wokal i gitara, wykonał utwór Epitafium dla majora „ognia”

Aleksandra Gryzło kl. 2a Gim – wokal i pianino, wykonała utwór Dziewczyna z granatem

Katarzyna Skupień kl. 2b Gim – akompaniament skrzypce


Nasi uczniowie zdobyli najwyższe miejsca i zostali laureatami konkursu.

W kategorii: soliści kl. IV-VI Szkoła Podstawowa

I miejsce zdobył Franciszek Gromniak – wokal i gitara + Ola Gryzło pianino + Kasia Skupień skrzypce (opiekun p. Andrzej Małecki)

II miejsce zajęła Kinga Fyda – wokal + akompaniament p. Łukasz Kruczek (opiekun p. Łukasz Kruczek)

W kategorii: soliści I-III Gimnazjum

I miejsce zajęła Aleksandra Gryzło – wokal i pianino + Franek Gromniak gitara + Kasia Skupień skrzypce (opiekun p. Andrzej Małecki)

Zwycięzcy otrzymali dyplomy oraz nagrody (złote, srebrne i brązowe nutki) ufundowane przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Zdobywcy pierwszego miejsca czyli Franciszek Gromniak i Aleksandra Gryzło wystąpili 1 marca podczas obchodów Narodowego Dnia „Żołnierzy Wyklętych” w Bobowej. 

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom muzycznych sukcesów!