Aktualności‎ > ‎

Konkurs ekologiczny

opublikowane: 10 kwi 2013, 15:04 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej   [ zaktualizowane 10 kwi 2013, 15:08 ]

W trosce o naszą ziemię...

10 kwietnia 2013 r. w Zespole Szkół nr 1 w Bobowej odbył się 
XIII Gminny Konkurs Ekologiczny "Formy ochrony przyrody w Polsce". Organizatorzy konkursu to Liga Ochrony Przyrody oddział w Gorlicach, Urząd Miejski w Bobowej i Zespół Szkół nr 1 w Bobowej. W konkursie wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych naszej gminy.

Na konkurs przybyli również: Grażyna Kurzawa - Prezes oddziału LOP w Gorlicach, Wacław Ligęza - Burmistrz Bobowej, Barbara Falisz - Inspektor Referatu Inwestycji i Gospodarki Komunalnej, Stanisław Siedlarz - Przewodniczący Rady Miejskiej, Tomasz Tarasek - Radny Gminy Bobowa oraz nauczyciele biologii i przyrody z okolicznych szkół. 

Do konkursu przystąpiło łącznie 36 uczniów, którzy pisali test odpowiedni dla swojej kategorii. Komisja Konkursowa wyłoniła następujących zwycięzców:

w kategorii szkół ponadgimnazjalnych
1 miejsce - Justyna Mierzwa (ZSO Bobowa)
2 miejsce - Gabriel Jabłoński (ZSO Bobowa)
3 miejsce - Barbara Szydłowska (ZSO Bobowa)

w kategorii gimnazjów
1 miejsce - Joanna Mierzwa (ZS Brzana)
2 miejsce - Kinga Wiejaczka (ZS nr 1 Bobowa)Dawid Szczepanek (ZS Brzana) 

w kategorii szkół podstawowych
1 miejsce - Konrad Warzecha (ZS nr 1 Bobowa)
2 miejsce - Radosław Sus (SP Wilczyska) i Barbara Walawska (SP Wilczyska)

Zwycięzcom gratulujemy!

Nagrody i dyplomy wręczali Burmistrz Bobowej Wacław Ligęza i Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej Adam Urbanek. Po napisaniu testu wszyscy uczestnicy konkursu w nagrodę udali się na warsztaty do muzeum pszczelarstwa "Sądecki Bartnik" w Stróżach. Fundatorem nagród książkowych i wycieczki krajoznawczej był Urząd Miejski w Bobowej.
Rolę koordynatora konkursu ekologicznego pełniła nauczycielka biologii i przyrody Teresa Pres. 

Konkurs ekologiczny