Aktualności‎ > ‎

Konkurs Czytelniczy- etap gminny

opublikowane: 13 mar 2018, 13:32 przez Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Bobowej

„Czytaj, podróżuj, odkrywaj – spotkanie z bohaterami serii Kroniki Archeo”        Eliminacje do Powiatowego Konkursu Czytelniczego”

Dnia 28 lutego 2018 roku uczniowie wzięli udział w gminnych eliminacjach do XIX Powiatowego Konkursu Czytelniczego organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Celem konkursu było  promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja wartościowej literatury oraz podniesienie poziomu czytelnictwa.

W eliminacjach gminnych, które odbyły się w Centrum Kultury w Bobowej wzięło udział 19 uczniów z 5 szkół podstawowych. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 3 uczestników.

Próbę rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę na temat bohaterów i wydarzeń rozgrywających się w pierwszej części serii Kroniki Archeo pt. „Tajemnica Klejnotu Nefertiti” autorstwa Agnieszki  Stelmaszyk  podjęło 5 uczniów z naszej szkoły: Magdalena Jachowicz, Julia Kędzierska, Jabłoński Łukasz, Anna Kędzierska, Marcel Wąsowski.

Najlepiej poradziła sobie uczennica klasy IVc Magdalena Jachowicz zajmując II miejsce. Będzie ona reprezentować gminę w finale konkursu, który odbędzie się 17 maja 2018 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorlicach. Konkurs będzie dotyczył znajomości postaci i wydarzeń z trzech książek A. Stelmaszyk z serii kronik Archeo.


Konkurs Czytelniczy.pptx